Wydrukuj tę stronę

Wieczór poetycki w rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta


banner wieczor
Poetycki wieczór z okazji 88. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta już za nami. Sala Kariatyd warszawskiego Pałacu Rzeczypospolitej wypełniła się po brzegi. Wieczór zaszczycił swoją obecnością prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, na widowni zasiadło wielu znamienitych gości i liczne grono miłośników poezji.

– Z przyjemnością słuchałem wierszy recytowanych przez wybitnych poetów polskich. Zawsze ceniłem poezję Zbigniewa Herberta, gdyż dla mojego pokolenia była ona punktem odniesienia, pomagała odróżnić dobro od zła, wskazywała jak żyć – powiedział po wieczorze prezydent Bronisław Komorowski.

 

Wiersze autorstwa Zbigniewa Herberta, a także własne utwory związane z postacią poety, czytali: Wojciech Bonowicz, Julia Hartwig, Krzysztof Karasek, Marzanna Bogumiła Kielar, Ryszard Krynicki, Anna Piwkowska, Tomasz Różycki i Jarosław Mikołajewski, który spotkanie poprowadził. W największym skupieniu publiczność wysłuchała odtworzonych z nagrań wierszy Zbigniewa Herberta „Tren Fortynbrasa” i „Dwie krople” czytanych przez samego Poetę. W trakcie wieczoru zaprezentowano także archiwalne fotografie Herberta.

 

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w wieczorze. Cieszymy się, że spotkał się z tak dużym zainteresowaniem.

 

Tych, którzy nie mogli być z nami w Pałacu Rzeczypospolitej, zapraszamy do zapoznania się z relacją z wieczoru:

 

 
DSC 0029

 

DSC 0052

 

DSC 0075

 

DSC 0093

 

DSC 0098

 

DSC 0163

 

DSC 0170

 

DSC 0192

 

Untitled Panorama3


> Fot. Piotr Sadurski

> Zapraszamy również do obejrzenia relacji wideo z wieczoru w dziale "Multimedia"

 

> Materiały dla prasy do pobrania w dziale "Dla mediów"