Wydrukuj tę stronę

Zbigniew Herbert w ebookach

 

 

 

Już cztery książki Zbigniewa Herberta można czytać w formie elektronicznej. W ofercie dotychczasowych wydawców utworów autora Raportu z oblężonego miasta znajdują się ebooki zarówno z poezją, jak i prozą poety, zarówno najsłynniejsze utwory, jak też późne opracowania, w tym pozycja wydana po jego śmierci. Elektroniczne książki (dostosowane do szerokiej gamy czytników i formatów) wydało Wydawnictwo a5: 89 wierszy, Pan Cogito oraz Król mrówek, natomiast Barbarzyńca w ogrodzie ukazał się dzięki wydawnictwu „Zeszytów Literackich”.

 

 

 

- 89 wierszy to ostatni autorski wybór utworów poetyckich. Ukazał się w 1998 roku. Układ tekstów odpowiada kategoriom, wokół których oscylowała twórczość Herberta.

- Pan Cogito to najsłynniejszy tom poetycki, z którego pochodzi główny bohater wierszy Zbigniewa Herberta. Po raz pierwszy zbiór ukazał się w 1974 roku.

- Król mrówek to nieukończony przez poetę zbiór próz. Zbigniew Herbert w tej książce interpretuje postaci z kultury i sztuki antycznej. Tworzy własną mitologię, autorską interpretację recepcji postaci i ich losów.

- Barbarzyńca w ogrodzie po raz pierwszy ukazał się w 1962 roku. Jest to literacki zapis doświadczenia pierwszej zagranicznej podróży Zbigniewa Herberta (z lat 1958-1960).

 

Szczegółowe informacje o tekstach Zbigniewa Herberta znajdują się na stronie Fundacji Herberta w zakładce „Twórczość”.