Wydrukuj tę stronę

II edycja konkursu Pan Cogito okiem kamery trwa do 8 czerwca
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na ilustrację filmową wierszy Zbigniewa Herberta o Panu Cogito. UWAGA! Zmiana w regulaminie!

 

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie scenariusza filmowego inspirowanego wybranym wierszem o Panu Cogito. Nagrodę (15 000 PLN – nagroda główna; 10 000 PLN – wyróżnienie) Laureaci przeznaczą na realizację filmów wzorowanych na zwycięskich scenariuszach. Konkurs adresowany jest dla studentów szkół wyższych – kierunków filmowych, multimedialnych i graficznych oraz absolwentów tych kierunków przed debiutem pełnometrażowym. Z powodu dużego zainteresowania osób niespełniających powyższych kryteriów, w indywidualnych przypadkach Organizator może dopuścić do udziału w konkursie osoby, które posiadają odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i zdolności w sztuce filmowej pozwalające na stworzenie Scenariusza.

 

Termin nadsyłania prac upływa 8 czerwca. Ogłoszenie wyników nastąpi do 21 czerwca. Zwycięskie produkcje zrealizowane zostaną do 30 września. W Jury konkursu zasiadają: Krzysztof Zanussi – reżyser, scenarzysta filmowy, Krzysztof Kwiatkowski – krytyk filmowy, redaktor „Wprost” oraz Andrzej Franaszek – krytyk literacki, redaktor „Tygodnika Powszechnego”.

 

Zapraszamy!

 

Pliki do pobrania

 

Regulamin konkursu: DOC

Karta zgłoszeniowa: PDF

Informacja prasowa (8.04.2014 r.): PDF

 

Plakat konkursu

 

Plakat w formacie A4: PDF