Wydrukuj tę stronę

„Portret rodzinny Pana Cogito” - konkurs fotograficzny
Czy potrafisz sportretować swoją rodzinę? Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszą fotograficzną interpretację jednego z wierszy Herberta poświęconych rodzinie.

 

Konkurs, odbywający się na facebookowej stronie Pan Cogito (Facebook.com/Herbert.Pan.Cogito), skierowany jest do wszystkich osób interesujących się fotografią i twórczością Zbigniewa Herberta. Konkurs ma zachęcać do poszukiwań artystycznych zainspirowanych utworami poety oraz do rozwijania wyobraźni poprzez łączenie sztuk wizualnych i literatury.

 

By wziąć udział w konkursie, należy w terminie od 2 do 22 czerwca 2014 roku nadesłać wykonane przez siebie zdjęcie inspirowane jednym z wierszy Herberta: „Do ojca”, „Babcia” lub „Matka”, dodając je do aplikacji konkursowej dostępnej na stronie http://www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito lub wysyłając na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Zdjęcia powinny być zapisane w formacie JPG lub PNG, a rozmiar pliku nie może przekraczać 3 MB.

 

Nagrodami w konkursie są: tomy poezji Zbigniewa Herberta oraz aparat cyfrowy Nikon i słuchawki bezprzewodowe Denon. Wszystkie prace oceniane będą przez profesjonalne jury, w którym zasiądą między innymi: artysta fotografik Jan Brykczyński oraz historyk literatury i krytyk literacki prof. Paweł Próchniak.

 

Partnerami konkursu są Biblioteka Narodowa i Instytut Książki. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Pliki do pobrania

 

Regulamin konkursu: PDF | DOC

Wiersze: PDF

Informacja prasowa (2.06.2014 r.): DOC

 

Plakat konkursu

 

Plakat w formacie A4: PDF | JPG