Wydrukuj tę stronę

90. urodziny Zbigniewa Herberta - relacja z obchodów
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wydarzeniach zorganizowanych w Warszawie, 27-29 października 2014 roku, przez Fundację im. Zbigniewa Herberta i Bibliotekę Narodową z okazji 90. rocznicy urodzin Poety. Poniżej prezentujemy relację filmową i fotograficzną z trzech urodzinowych dni.

 

Wybitni pisarze, humaniści i badacze z całego świata spotkali się w Pałacu Rzeczypospolitej, by rozmawiać o aktualności dzieła Zbigniewa Herberta, o jego żywej obecności w kulturze światowej, o związkach poezji z otaczającym nas światem, z historią, z duchowym wymiarem rzeczywistości. Przez trzy urodzinowe dni naszymi gośćmi byli nie tylko zaproszeni dyskutanci, ale też przysłuchująca się debatom publiczność. Cieszymy się ze spotkania z każdym z Państwa.

 

Ważną częścią obchodów były wydarzenia artystyczne: wystawa poświęcona rysunkom z notatników Herberta oraz uroczysty wieczór, w trakcie którego wybitni poeci różnych języków czytali wiersze autora Pana Cogito i komentowali je własnymi utworami.

 

Dziękujemy osobom i instytucjom, bez których organizacja obchodów nie byłaby możliwa. Przede wszystkim jesteśmy wdzięczni tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zechcieli swoją obecnością potwierdzić, że Herbert wciąż mówi rzeczy ważne i aktualne, że w jego głos nadal warto się wsłuchiwać. Takie rozpoznanie jest nam bliskie i pozostaje dla nas zobowiązaniem.

 

Fundacja im. Zbigniewa Herberta

 

 

Zobacz fotorelację: http://www.fundacjaherberta.com/aktualnosci/item/413

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego