Wydrukuj tę stronę

Konkurs „Wiadomość do kronikarza oblężonego Miasta”
Rusza konkurs na wiadomość Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Wiadomość do kronikarza oblężonego Miasta”. Prace konkursowe - wiadomość do kronikarza - można przesyłać do 30 listopada 2015 roku. Nagrodami w konkursie są tomy poezji Zbigniewa Herberta oraz czytnik do e-booków Kindle Voyage!

 

Zbigniew Herbert w wierszu Raport z oblężonego Miasta pisał słowami „kronikarza”:

 

„ci których dotknęło nieszczęście są zawsze samotni
obrońcy Dalajlamy Kurdowie afgańscy górale”

 

Napisz krótką wiadomość do kronikarza z wiersza „Raport z oblężonego Miasta” – skomentuj jego słowa i to, co współcześnie dzieje się w różnych "oblężonych Miastach" na całym świecie.

 

By wziąć udział w konkursie, należy w terminie od 1 listopada do 30 listopada 2015 roku przesłać swoją pracę – wiadomość do kronikarza - wysyłając ją na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub zamieszczając ją w komentarzu pod postem konkursowym na profilu Herbert. Pan Cogito na Facebooku. Wiadomość nie może przekroczyć 180 znaków ze spacjami.

 

Nagrodami w konkursie są: tomy poezji Zbigniewa Herberta oraz czytnik do e-booków Kindle Voyage!

 

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Darczyńcą nagród jest firma RTV EURO AGD. Partnerem konkursu jest Biblioteka Narodowa.

 

Pliki do pobrania

 

Informacja prasowa (2.11.2015 r.): PDF

Regulamin konkursu: PDF