Ana Blandiana odebrała Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta 2026
27 maja w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2026. W tym roku odebrała ją Ana Blandiana, – jedna z najważniejszych poetek Europy Środkowo-Wschodniej, wybitna rumuńska pisarka, intelektualistka i działaczka demokratyczna, której twórczość od dekad pozostaje symbolem niezależności ducha, odwagi moralnej i sprzeciwu wobec totalitaryzmu.
Partnerem Strategicznym Nagrody jest Orlen.
Kontakt dla mediów:
Sylwia Olczak, PRIMUM PR, e-mail: s.olczak@primum.pl; tel. 608 072 086




