Ana Blandiana odebrała Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta 2026

27 maja w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2026. W tym roku odebrała ją Ana Blandiana, – jedna z najważniejszych poetek Europy Środkowo-Wschodniej, wybitna rumuńska pisarka, intelektualistka i działaczka demokratyczna, której twórczość od dekad pozostaje symbolem niezależności ducha, odwagi moralnej i sprzeciwu wobec totalitaryzmu.

Partnerem Strategicznym Nagrody jest Orlen.

Kontakt dla mediów:
Sylwia Olczak, PRIMUM PR, e-mail: s.olczak@primum.pl; tel. 608 072 086

Gala Miedzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2026
Gala Miedzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2026
Gala Miedzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2026
Gala Miedzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2026