24 marca 2015 odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży… Herberta” – wspólnego projektu Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji były Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza, a partnerem strategicznym trzeciej edycji akcji był – jak w latach poprzednich– Alior Bank. Projekt realizowany był w ramach kampanii społecznej „Pan Cogito”.

Po raz trzeci wolontariusze rozdawali osobom podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta, zachęcając do czytania. Zakładki otrzymali mieszkańcy ponad 350 miast Polski. Zakładki były rozdawane w 400 bibliotekach publicznych i klubokawiarniach, a także w 200 oddziałach Alior Banku na terenie całej Polski. W akcję włączyli się aktywiści społeczni, władze miejskie, studenci, dziennikarze i sportowcy. Akcję wsparły młode gwiazdy polskiego kina: Anna Próchniak i Józef Pawłowski. W akcji wzięło udział 19 szkół (w tym 14 szkół imienia Zbigniewa Herberta), zakładki rozdawało ponad 700 wolontariuszy.