Odbyła się II edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży… Herberta”, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji byli Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza. Partnerem strategicznym II edycji akcji był Alior Bank. Projekt został realizowany w ramach kampanii „Pan Cogito”.

Wolontariusze w środkach transportu miejskiego oraz na przystankach autobusowych rozdawali podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta. Zakładki były dystrybuowane również w wybranych bibliotekach, kawiarniach, a także w ponad 200 oddziałach Alior Banku w 95 miastach w Polsce. „Cieszymy się z tak dużego zainteresowania naszą akcją. W tym roku zgłosiło się ponad 20 szkół i ponad 450 bibliotek, gotowych do włączenia się w nasz projekt – to naprawdę imponujące liczby” – mówiła Maria Dzieduszycka, Prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta.