Z inicjatywy Fundacji im. Zbigniewa Herberta w Bibliotece Narodowej po raz drugi spotkali się Rodzina, Przyjaciele oraz miłośnicy twórczości Zbigniewa Herberta, by wspólnie świętować 89. rocznicę urodzin Poety. Podczas wieczoru goście wysłuchali wierszy Zbigniewa Herberta w znakomitej interpretacji Marka Kondrata. Postać Poety i Przyjaciela przypomnieli zaś Julia Hartwig, Ryszard Krynicki oraz Krzysztof Karasek, którzy czytali również swoje wiersze poświęcone Herbertowi.

Podczas spotkania była się także premiera dwóch filmów, których scenariusze zostały nagrodzone w konkursie „Pan Cogito okiem kamery”, zorganizowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta: Krew (scenariusz i reżyseria: Daniel Fonseca) oraz Nici (scenariusz: Maksymilian Nowicki, reżyseria Marta Grabicka). Ich projekcja poprzedzone została odczytaniem wierszy Pan Cogito myśli o krwi i Matka, które były inspiracją filmowych scenariuszy. Komentując film Daniela Fonseca, dr hab. Bogdan Tosza (Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego) powiedział: „Daniel Fonseca znalazł sposób „przekładu” poezji Zbigniewa Herberta na film. To wyjątkowy dowód wrażliwości estetycznej i moralnej. Natomiast Bogusław Kierc stworzył we „Krwi” wspaniałą aktorską kreację”.

Podczas spotkania wręczone zostały pamiątkowe statuetki dla Sponsora Strategicznego Fundacji, firmy PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz dla PKN Orlen, sponsora Nagrody im. Zbigniewa Herberta. Tym samym Fundacja wyraziła podziękowanie za współpracę i udzielane jej wsparcie.