przepisz, podaruj

Odręcznie przepisz wybrany przez siebie wiersz i podaruj go komuś, o kim myślisz, że może to być dla niego ważne. Niech to będzie prosty, ludzki gest –jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni.

komu?

Osobę, której możesz podarować przepisany specjalnie dla niej wiersz, na pewno znajdziesz w swoim najbliższym otoczeniu (w rodzinie, wśród przyjaciół, sąsiadów, bliższych i dalszych znajomych), ale warto poszukać też tam, gdzie słowo wiersza, słowo niosące sens i nadzieję, dające oparcie może być szczególnie potrzebne –w domach pomocy społecznej, domach seniora, domach dziecka, świetlicach środowiskowych, noclegowniach dla bezdomnych etc.

jak?

Wystarczą cztery kroki:

1. zdecyduj komu podarujesz wiersz;

2. sięgnij po książkę z poezją i wybierz wiersz – pamiętając, że wybierasz go dla konkretnej osoby (weź więc pod uwagę, co ta osoba przeżyła, w jakiej jest sytuacji, co może być dla niej ważne);

3. odręcznie przepisz wybrany wiersz – możesz też dodać coś od siebie: dedykację, komentarz, datę, podpis;

4. podaruj przepisany wiersz osobie, dla której został wybrany – pamiętaj jednak, że nie każdy może samodzielnie odczytać odręcznie napisany tekst, komuś takiemu wiersz warto głośno przeczytać (dotyczy to zwłaszcza osób starszych i małych dzieci).

papeteria

Przygotowaliśmy specjalną papeterię, na której można odręcznie przepisać wybrany wiersz. Kartę papeterii „Podaruj wiersz” otrzymasz w instytucji biorącej udział w akcji (są to przede wszystkim biblioteki), możesz też kartę pobrać z sieci i samodzielnie wydrukować (domyślny format to A5, czyli połowa typowej kartki papieru do drukarki).

Plik z kartą dostępny jest na naszej stronie internetowej: fundacjaherberta.com i na naszym fanpage’u: @Herbert.Pan.Cogito (na Facebooku).

podaruj, udostępnij

Napisz do nas, jeśli chcesz się podzielić zdjęciem lub krótkim nagraniem wideo pokazującym to, co wydarza się za sprawą podarowania komuś odręcznie przepisanego wiersza.