Zapraszamy do obejrzenia nagrań wideo z cyklu warsztatów dla moderatorów, współorganizatorów i uczestników akcji „Podaruj wiersz”.

Dlaczego „Podaruj wiersz”? Idea akcji, formy realizacji – prof. Paweł Próchniak

Pisanie wierszy: poezja i mit – Anna Piwkowska

Czytanie wierszy – prof. Piotr Mitzner

Wyrażam zgodę

Pierwsze warsztaty dla moderatorów, współorganizatorów i uczestników akcji “Podaruj wiersz” odbyły się 23.09 i 7.10 w Domu Literatury w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów dla moderatorów, współorganizatorów i uczestników akcji „Podaruj wiersz”
7-8 października
DOM LITERATURY, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, WARSZAWA

Sobota 7 października

11:00 Czytanie wierszy – prowadzenie Piotr Mitzner
Spotkanie będzie poświęcone głośnej lekturze wierszy. Posłuchamy jak czytali swoje wiersze poeci anglojęzyczni, francuscy, niemieckojęzyczni, Ukraińcy, Rosjanie i poeci polscy. Spróbujemy sami czytać na głos (recytować) nasze ulubione wiersze. Stąd prośba do uczestników / uczestniczek spotkania, by przynieśli ze sobą po jednym z najważniejszych dla nich wierszy z poezji polskiej lub obcej.

13:00 pisanie wierszy – prowadzenie Anna Piwkowska
„Poezja i mit”.
Anna Piwkowska zachęca uczestniczki i uczestników, żeby podczas warsztatów podzielili się swoją ulubioną historią mityczną lub opowiedzieli, którzy z mitycznych bohaterów/bohaterek są im szczególnie bliscy. I nie muszą to być tylko mity starożytne – mogą być także współczesne, albo wręcz literaccy bohaterowie, którzy funkcjonują w przestrzeni kultury jako mit – jak na przykład Anna Karenina – wybór zależy od kreatywności.

Niedziela 8 października

13:00 Kaligrafia
Warsztaty poprowadzi Aleksandra Ćwikowska, kaligrafka, założycielka Nice Letter Studio

Warsztaty odbędą się we współpracy z festiwalem „Warszawa wierszy”.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację na: www.evenea.pl/event/warszawawierszy

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Maria Herbich
Koordynatorka akcji „Podaruj wiersz”

Zaproszenie

Pierwsze Warsztaty dla moderatorów, współorganizatorów i uczestników akcji „Podaruj wiersz”

23.09.2023 godzina 13:00-15:00

DOM LITERATURY,  ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, WARSZAWA

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla moderatorów, współorganizatorów i uczestników akcji „Podaruj wiersz”, czyli dla wszystkich, którzy chcieliby przeprowadzić akcję tam, gdzie na co dzień żyją i działają – w szkole, bibliotece, domu kultury, w placówce pomocy społecznej, w kręgu znajomych lub w otwartej przestrzeni.

Warsztaty przeprowadzi prof. Paweł Próchniak – pomysłodawca akcji, członek Rady Fundacji im. Zbigniewa Herberta.

TEMAT: Dlaczego „Podaruj wiersz”? Idea akcji, formy realizacji

Prof. Próchniak podzieli się naszym doświadczeniem organizacyjnym i opowie:

– dlaczego dar odręcznie przepisanego wiersza jest dziś czymś szczególnie cennym?

– jak informować o akcji, w jakiś sposób opowiadać o jej idei

– jak najlepiej przeprowadzić akcję w szkole, bibliotece, podczas wydarzeń literackich i kulturalnych, ale także w palcówkach społecznych i w przestrzeni publicznej

– z kim w lokalnej społeczności warto nawiązać współpracę

– jakie są wymierne efekty przeprowadzenia akcji dla uczestników i lokalnej społeczności