przepisz, podaruj

Odręcznie przepisz wybrany przez siebie wiersz i podaruj go komuś, o kim myślisz, że może to być dla niego ważne. Niech to będzie prosty, ludzki gest – jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni.

komu?

Osobę, której możesz podarować przepisany specjalnie dla niej wiersz, na pewno znajdziesz w swoim najbliższym otoczeniu (w rodzinie, wśród przyjaciół, sąsiadów, bliższych i dalszych znajomych), ale warto poszukać też tam, gdzie słowo wiersza, słowo niosące sens i nadzieję, dające oparcie, może być szczególnie potrzebne – w domach pomocy społecznej, domach seniora, domach dziecka, świetlicach środowiskowych, noclegowniach dla bezdomnych etc.

jak?

Wystarczą cztery kroki:

  1. zdecyduj, komu podarujesz wiersz;
  2. sięgnij po książkę z poezją i wybierz wiersz – pamiętając, że wybierasz go dla konkretnej osoby (weź więc pod uwagę, co ta osoba przeżyła, w jakiej jest sytuacji, co może być dla niej ważne);
  3. odręcznie przepisz na niej wybrany wiersz na karcie papeterii „Podaruj wiersz” – możesz też dodać coś od siebie: dedykację, komentarz, datę, podpis;
  4. podaruj przepisany wiersz osobie, dla której został wybrany – pamiętaj jednak, że nie każdy może samodzielnie odczytać napisany tekst, komuś takiemu wiersz warto głośno przeczytać (dotyczy to zwłaszcza osób starszych i małych dzieci).

papeteria

Przygotowaliśmy specjalną papeterię, na której można odręcznie przepisać wybrany wiersz. Kartę papeterii „Podaruj wiersz” otrzymasz w instytucji biorącej udział w akcji (są to przede wszystkim biblioteki i szkoły), możesz też kartę pobrać z sieci i samodzielnie wydrukować.

Plik z kartą dostępny jest na stronie: podarujwiersz.pl

podaruj, udostępnij

Napisz do nas, jeśli chcesz się podzielić zdjęciem lub krótkim nagraniem wideo pokazującym to, co wydarza się za sprawą podarowania komuś odręcznie przepisanego wiersza.